Wypadanie rzęs? Jak sobie z nim poradzić?

Każda kobieta marzy o zdrowych, gęstych i długich rzęsach. Jednak by były mocne i piękne, konieczna jest ich właściwa pielęgnacja. Osłabione włoski mogą wypadać i kruszyć się, przez co rzęsy mogą stać się mocno przerzedzone. Co zrobić aby zapobiec ich wypadaniu?


Spis treści:

Wypadające rzęsy to nie koniec świata!

Poniżej przedstawiamy 6 metod sprawdzonych przez nasze czytelniczki, których zastosowanie zaowocuje polepszeniem kondycji rzęs!

1. Demakijaż oczu

Rzęsy, podobnie jak normalne włosy na skórze głowy, jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane mogą stać się kruche i osłabione. Bardzo ważne jest by codziennie wieczorem dokładnie zmywać makijaż. Włoski usztywnione tuszem, w czasie snu mogą się łamać. Pamiętaj, żeby demakijaż robić bez pośpiechu. Dokładnie zmyj resztki makijażu, nie ciągnij rzęs i nie pocieraj mocno oczu. W razie konieczności użyj płynu do demakijażu lub oliwy z oliwek, która rozpuści pozostałości tuszu.

2. Wyszczotkuj je

Jeśli nie chcesz używać tuszu do rzęs, ale chcesz, aby twoje rzęsy wyglądały na długie i w pełni naturalnie, najlepsze dla Ciebie będzie codzienne szczotkowanie. Używając czystej i delikatnej końcówki z tuszu do rzęs, szczotkuj rzęsy codziennie przed wyjściem. Uważaj, aby nie szczotkować zbyt mocno lub zbyt długo, ponieważ może to spowodować wypadanie rzęs.

3. Wypadające rzęsy często są przyczyną tarcia oczu

Większość kobiet wie, że niedopuszczalne jest publiczne pocieranie oczu, ponieważ zrujnuje to makijaż i sprawi, że będziesz wyglądać jak szop pracz. Ale nawet w zaciszu własnego domu, pocieranie oczu jest niewskazane, ponieważ może to spowodować infekcję oka. Ponadto pocieranie okolic oczu może spowodować uszkodzenie wrażliwego obszaru rzęs.


4. Unikaj sztucznych rzęs

Jest wiele sposobów na uzyskanie pełnych, mocnych i zdrowych rzęs; nie ma potrzeby stosowania sztucznych. Wprawdzie efekt jest szybki i spektakularny, jednak kleje używane do ich przyklejania pełne są chemicznych substancji. Częste przyklejanie sztucznych, rzęs może osłabić cebulki naturalnych włosków. Również usunięcie kleju może spowodować, że przypadkowo pozbędziesz się niektórych prawdziwych rzęs.

5. Pielęgnacja rzęs poprzez odpowiednie odżywki

Daj swoim rzęsom odpocząć! Co jakiś czas zdecyduj się na brak makijażu. Twoje rzęsy ci za to podziękują. Pozwolenie włoskom na oddech jest niezwykle korzystne dla ich zdrowia. Tusze są pełne barwników i substancji chemicznych, które mogą hamować naturalny wzrost twoich rzęs. W momencie kiedy dałaś włoskom odpocząć możesz je odżywić. Sięgnij po produkty których zadaniem jest regeneracja rzęs. W tym celu świetnie sprawdzą się odżywki Miralash, które odżywią włoski, i sprawią, że staną się one dłuższe, mocniejsze i gęstsze. Odżywki warto także stosować na noc, wtedy najlepiej wchłaniają się składniki aktywne.

6. Regeneracja rzęs przez dietę

Jadłospis bogaty w owoce i warzywa, pozwoli Ci uzupełnić braki witamin, makro i mikroelementów. Składniki te mają duży wpływ na jakość włosów. Witamina C wspomaga organizm w wchłanianiu żelaza, które jest dobre dla prawidłowego wzrostu włosów. Dzięki witaminie D wzmocnimy cebulki włosa, dzięki czemu wypadanie rzęs nie będzie stanowiło problemu. Witamina E odżywi słabe włoski, zapobiegnie ich rozdwajaniu i przyspieszy regenerację.

Dwa zdania podsumowania… Może trzy 🙂

Odpowiednia pielęgnacja rzęs pozwoli cieszyć się długimi, zdrowymi włoskami. Dzięki wskazówkom, już nigdy nie będziesz martwić się o wypadanie rzęs. Zastosuj się do rad i ciesz się pięknym, zalotnym spojrzeniem.

I jeszcze jedno! Daj nam znać jaki efekt udało się Tobie osiągnąć! 🙂

Źródła:

  1. BOGACKA, EWA, JOANNA SALOMON, and MAŁGORZATA TUPIKOWSKA. “Zmiany skórne wokół oczu–kiedy podejrzewać alergię? Postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne.” Alergia Astma Immunologia 19.2 (2014).
  2. Styczeń, Przemysław. “Włosom na ratunek.” Art of Beauty 2 (2015): 32-39.