Sztuczne rzęsy – jak przykleić? Jakie wybrać? I gdzie je kupić?

Nie każda kobieta urodziła się z pięknym, naturalnym i gęstym wachlarzem rzęs. A mimo rozwoju to wciąż na efekty nawet najskuteczniejszych odżywek do rzęs musimy poczekać zazwyczaj kilka tygodni. Sztuczne rzęsy są idealnym rozwiązaniem gdy czeka nas ważne wydarzenie, impreza, wyjście a nasze rzęsy nie są z natury imponujące.


Spis treści:

Wybór sztucznych rzęs od podstaw

W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, do dyspozycji na rynku mamy bogatą ofertę tego typu upiększaczy. Rozważając już sztuczne rzęsy, jakie wybrać tak naprawdę zależy od sytuacji, na którą będą nam potrzebne oraz naszych indywidualnych preferencji. Nie każda kobieta będzie dobrze czuła się z efektem super długich i gęstych dramatycznych rzęs, a dla niektórych z nas ekstranaturalne sztuczne rzęsy to po prostu za mało. Jakie sztuczne rzęsy wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Sztuczne rzęsy tzw. kępki

Składające się z kilku rzęs kępki wymagają wprawy w zakładaniu ale ich dużą zaletą jest to, że same decydujemy jaki efekt za ich pomocą chcemy osiągnąć. Możemy przykleić ich tylko kilka, lekko zagęszczając nasze naturalne rzęsy, możemy też przykleić jedną kępkę przy drugiej tworząc piękny wachlarz. Kolejną zaletą, którą dają nam kępki jest możliwość modelowania nimi kształtu oka – np. dzięki aplikacji dłuższych kępek wyłącznie w kącikach otrzymamy efekt kociego oka.

Sztuczne rzęsy na pasku

Dostępne w wielu wariantach – możemy wybrać wersje dosyć naturalną, volume, dramatyczną, rożnego rodzaju ułożenia, grubości rzęs, gęstości, długości… producenci oferują też wersje typowo wieczorowo-imprezowe : rzęsy kolorowe, brokatowe, z cyrkoniami, piórkami. Także sam pasek na którym ulokowane są rzęsy może być w wersji przezroczystej lub czarnej, dający efekt kreski eyelinera.


Gdzie kupić sztuczne rzęsy?

Produkt ten ma w swojej ofercie większość drogerii np. Rossmann, a nawet dużych sieciówek z ubraniami typu H&M czy Primark. Rzęsy dostępne w popularnych drogeriach i innych sklepach są zazwyczaj mało zróżnicowane, dostępne w zaledwie kilku wersjach. Warto zajrzeć do sklepów i na stoiska marek typowo makijażowych. Świetną i bogatą ofertę sztucznych rzęs ma np. nasza rodzinna marka Inglot. Gdzie można kupić ten rodzaj upiększacza, jeżeli w naszej miejscowości nie ma wyspecjalizowanych sklepów z produktami do makijażu, a rzęsy dostępne w drogeriach nas nie satysfakcjonują?

Jednak warto je kupić przede wszystkim online.

Przez internet zamówić możemy wszelkie dostępne sztuczne rzęsy, często w bardzo korzystnych ofertach cenowych. Jeśli uda się nam upolować okazję cenową warto kupić kilka modeli sztucznych rzęs i samemu przekonać się „na własnym oku” w jakich czujemy się najlepiej.

I ostatni punkt – jak przykleić sztuczne rzęsy?

Przyklejając sztuczne rzęsy na pasku należy wpierw przyłożyć je do powieki i sprawdzić czy ich długość jest dla nas odpowiednia. Bardzo często sztuczne rzęsy bywają za długie i należy je lekko skrócić, odcinając ich fragment – najlepiej wewnętrzny kącik. Następnie równomiernie nakładamy klej na pasek i czekamy kilka sekund by klej odrobinę stężał, ułatwi to aplikację sztucznych rzęs. Nakładanie rzęs należy rozpocząć od środka powieki i następnie docisnąć pęsetą boki rzęs do powieki, aplikując je odpowiednio w kącikach.

Źródła:

  1. Dylewska-Grzelakowska, Joanna. Kosmetyka stosowana. Sklep WSiP 10% rabatu, 2009.
  2. BOGACKA, EWA, JOANNA SALOMON, and MAŁGORZATA TUPIKOWSKA. “Zmiany skórne wokół oczu–kiedy podejrzewać alergię? Postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne.” Alergia Astma Immunologia 19.2 (2014).