Serum do rzęs czy odżywka? Co będzie lepsze?

Kiedy włosy na głowie są osłabione i wypadają, kupujemy i stosujemy odżywcze szampony, a także odżywki regeneracyjne, które poprawiają kondycję naszych włosów. Co jednak zrobić, kiedy nasze rzęsy wypadają, rosną krótkie i cienkie? Każda kobieta chce mieć piękne, gęste i długie rzęsy, jednak tylko niektóre kobiety są zadowolone ze stanu swoich rzęs. Rzęsy to nie tylko piękny wygląd i czarujące spojrzenie. Pełnią przede wszystkim ochronną funkcję oka.


Spis treści:

Sera do rzęs a ich naturalne wypadanie

Ciągłe życie w pośpiechu, urazy mechaniczne, doklejane sztuczne rzęsy, ciężki makijaż, brak witamin w organizmie osłabia nasze rzęsy i sprawia, że w rezultacie stają się one przerzedzone, krótkie, nadmiernie wypadają i są wyraźnie osłabione. Witaminowe suplementy diety charakteryzują się problemem braku odpowiedniej wchłanialności, dlatego suplementy na rzęsy zwykle nie przynoszą efektów. Uszkodzenia mechaniczne najczęściej powstają w wyniku energicznego pocierania oka rękami lub wacikiem kosmetycznym, podczas zmywania makijażu. Przyczyna tkwi w osłabionych rzęsach i nieodżywionych mieszkach włosowych. Mogą za to odpowiadać nieodpowiednie kosmetyki kolorowe, zwłaszcza wodoodporne tusze do rzęs, które ciężko dokładnie zmyć.

Nawet najlepsze serum do rzęs nie zastąpi dobrej odżywki

Szukamy różnych sposobów na poprawę wyglądu rzęs. Domowe sposoby zwykle nie dają oczekiwanego rezultatu, a dodatkowo mogą podrażniać nasze oczy, a nawet powodować poważne w skutkach zapalenie spojówek. Często odżywczego produktu do rzęs poszukujemy dopiero wtedy, kiedy jest już naprawdę źle. Na rynku dostępnych jest wiele specyfików, które mają poprawić kondycję rzęs, np. odżywki, serum na porost rzęs.


Serum na porost rzęs kontra odżywka. Jakie są typowe różnice?

Dla właściwej pielęgnacji rzęs i przyspieszenia ich wzrostu należy działać profilaktycznie, gdyż ciągle są one narażone na osłabienie i nadmierne wypadanie. Nie każde serum przyspieszające wzrost rzęs działa dodatkowo odżywczo i regenerująco. Nawet najlepsze serum do rzęs nie zastąpi kompleksowo działającej odżywki. Skuteczna odżywka to taka, która:

  • działa odżywczo – dostarcza mieszkom włosowym, stanowiącym źródło wzrostu rzęs, witamin, niezbędnych dla odżywienia wzrastających rzęs,
  • regeneruje osłabione rzęsy,
  • umożliwia składnikom aktywnym zawartym w odżywce wniknąć do mieszków włosowych, celem pobudzenia do wzrostu nowych włosów,
  • sprawi, że odrastające nowe włoski rzęs będą wyraźnie mocniejsze, dłuższe i grubsze,
  • nie podrażni naszych oczu,
  • będzie łatwa w aplikacji,
  • nakładana jest bezpośrednio na linię rzęs, aby skuteczność odżywki była wysoka,
  • będzie skuteczna i efekty kuracji odżywczej utrzymają się na długo.

Tak działa na przykład kompleksowa odżywka Miralash!

To świetny preparat działający profilaktycznie, ale także przywracający zdrowy wygląd nawet bardzo osłabionym i uszkodzonym rzęsom. Rzęsy rosną mocniejsze, dłuższe. Stają się widocznie zagęszczone. Żadne serum na porost rzęs nie ma tak skutecznego działania. Skuteczna odżywka do rzęs sprawi, że już więcej nie pomyślimy o doklejaniu sztucznych rzęs lub o kosztownych metodach przedłużania naturalnymi rzęsami, które w efekcie rujnują nasze naturalne rzęsy. Serum na rzęsy nie zapewni tak skutecznego odżywienia, jak chociażby wspomniana przeze mnie odżywka Miralash.

Źródła:

  1. Jurkowska, Sławomira. “Produkty kosmetyczne.” Dąbrowa Górnicza: Ośrodek Informacyjno-Badawczy Ekoprzem (2001).
  2. Matuła, Aleksandra, et al. “Rola kosmetologa w diagnostyce oraz terapii nowotworowej.” (2018).