Brązowy tusz do rzęs czy inny kolor? Co i kiedy wybrać?

Jeśli mowa o tuszach do rzęs, to wybór jest ogromny. Od wodoodpornych po magicznie wydłużające. Jednak w kwestiach wyboru koloru, to z reguły króluje czarny. Dlaczego boimy się kolorów? Dlatego, że przeważnie nie wiemy, w jakim z nich będzie nam do twarzy. Brązowy tusz do rzęs, może niebieski albo granatowy? Albo w ogóle bezbarwny? Jak więc wybrać odpowiedni produkt dla siebie?


Spis treści:

Brązowe tusze do rzęs potrafią zmienić oblicze każdej kobiety tak jak i inne kolory

Jednak należy pamiętać, aby dokładnie zapudrować wszelkie niedoskonałości, szczególnie te, które znajdują się wokół oczu, ponieważ kolor może podkreślić cienie pod oczami czy zaczerwienienia. Także należy uważać z cieniami do powiek. Z reguły wystarczy delikatny, naturalny odcień beżu. Jeśli zatem decydujemy się na kolorowe rzęsy, reszta twarzy powinna mieć lekki, naturalny makijaż. Wtedy nasza twarz będzie wyglądała ciekawie, niebanalnie, a nie jak przerysowana maska.

Najbardziej uniwersalny, brązowy tusz do rzęs

Brązowy jest kolorem naturalnym i tak naprawdę pasuje do każdego koloru oczy. Jednak najlepiej będą w nim wyglądały blondynki o łagodnych rysach twarzy, a także dziewczyny o rudych włosach. Często czarna maskara powoduje, że rzęsy wyglądają bardzo nienaturalnie, a osoba na sporo starszą niż jest. Dlatego, jeśli kobiety o takim typie urody, chcą wyglądać naturalnie, wybór brązowego tuszu będzie doskonały.

Kolor monarchów – fioletowy tusz do rzęs

Odcienie fioletu są idealne dla posiadaczek zielonych, niebieskich i szarych oczu. Szare tęczówki mają tendencje do zmian koloru, więc gdy użyjemy fioletowej maskary – zamiast szarych będziemy posiadaczkami niebieskich. Panie z niebieskookie dostrzegą, że ich tęczówki nabrały głębi koloru. Natomiast zielone oczy w połączeniu z fioletowym tuszem stają się jeszcze bardziej zielone. Także brązowe oczy wyglądają ładnie, oprawione w ciemny fiolet.


Tajemniczy i drapieżny, granatowy tusz do rzęs

Granat wygląda na rzęsach prawie jak czarny. Można zatem go stosować w dziennym i wieczornym makijażu. Odcień granatu można zobaczyć pod światło, wtedy rzęsy pięknie się mienią. Granat pasuje każdej dziewczynie. Można nim pomalować tylko końcówki rzęs, lekko je podkręcając i wydłużając. Granat jest bardzo modny od wielu sezonów, warto wypróbować go też na rzęsach.

Najpopularniejszy, niebieski tusz do rzęs

Ten kolor jest jednym z najpopularniejszych. Wyprzedza go oczywiście czarny i brązowy. Wybierając niebieską maskarę, należy uważać, aby nie wyglądać dziwnie czy tandetnie. Zbyt gruba warstwa połączona z niebieskimi cieniami może kojarzyć się z maską. Więc należy nakładać go ostrożnie. Dość ciekawie wyglądają rzęsy, które mają podkreślone tylko niebieskim tuszem końcówki. Paniom o ciemnych tęczówkach polecamy niebieski tusz na wieczorne wyjścia – z pewnością nie przejdą niezauważone.

Alternatywą jest bezbarwny tusz do rzęs

Ten rodzaj maskary najlepiej służy dziewczynom obdarzonym gęstymi i długimi rzęsami. Wystarczy kilka pociągnięć takim tuszem, by je podkręcić. Bezbarwne maskary często nadają też połysku rzęsom. Bezbarwna maskara może też posłużyć, jako baza dla bardziej wymyślnego makijażu. Na specjalne okazje rzęsy możemy ozdobić błyszczącymi drobinkami złota czy srebra. Wtedy bezbarwna maskara utrwali makijaż, a drobinki zostaną niejako doklejone do rzęs.

Źródła:

  1. Wojciechowska, Milena, Jacek Gocki, and Zbigniew Bartuzi. “Występowanie objawów ubocznych, nadwrażliwości i alergii na wybrane składniki kosmetyków oraz chrom i nikiel wśród studentek kosmetologii.” Alergia Astma Immunologia 12.3 (2007).
  2. Sarbak, Zenon, Barbara Jachymska-Sarbak, and Agnieszka Sarbak. Chemia w kosmetyce i kosmetologii. MedPharm Polska, 2013.