Jak wydłużyć rzęsy odpowiednią suplementacją i nawykami?

Długie, mocne i zdrowe rzęsy są odzwierciedleniem piękna każdej kobiety. Każda z nas marzy o pięknych, zaokrąglonych, grubych rzęsach. Jednakże, aby efekt ten uzyskać trzeba zadbać o ich prawidłową pielęgnację. Ta zaś wiąże się nie tylko z doborem odpowiednich kosmetyków. Ale przede wszystkim ze stosowaniem odżywek, które przyspieszą wzrost naszych rzęs i prawidłowo je odżywią. Niegdyś także miałam problem z doborem kosmetyków, które dostarczyłyby moim rzęsom potrzebnych im witamin. Często zadawałam sobie pytanie co na wzrost rzęs powinnam zastosować, aby przyniosło to oczekiwane rezultaty. Teraz już wiem i z wielką chęcią podzielę się swoim sposobem jak wydłużyć rzęsy i cieszyć się pięknym pióropuszem dookoła oka.


Spis treści:

Pielęgnacja sposobem w jaki wydłużyć rzęsy

Która z nas by nie chciała od zawsze wiedzieć jak wydłużyć rzęsy. Na samym początku pielęgnacji przede wszystkim musimy wyeliminować wszystkie czynności oraz produkty, które mogłyby szkodzić naszym rzęsom i doprowadzać do ich nadmiernego wypadania. Osłabienie rzęs może wynikać z wielu czynników, do których należą między innymi:

  • nieodpowiednio wykonywany demakijaż oczu,
  • używanie zalotki,
  • wykonywanie zabiegów przedłużających nasze rzęsy,
  • do tego mocne tarcie ręcznikiem bądź używanie nieodpowiednio dobranych kosmetyków i odżywek również nie wspomaga kondycji naszych rzęs, mogąc jedynie im zaszkodzić.

W takim razie co na porost rzęs wspomoże ich pielęgnację?

Przede wszystkim demakijaż powinniśmy wykonywać przy pomocy specjalnie przystosowanego do tego płynu micelarnego. Takowy w swoim składzie posiada mnóstwo wartości odżywczych i nie podrażnia skóry wokół powiek. Na porost rzęs ogromne znaczenie ma także codzienne rozczesywanie włosków za pomocą specjalnie zaprojektowanej do tego szczoteczki, aby pobudzić mieszki włosowe do wzrostu. Najlepiej taki masaż wykonywać wieczorem po demakijażu, kiedy włoski są czyste i wilgotne.


Odżywka na porost rzęs – sprawdzona rekomendacja redakcji

Osobiście wypróbowałam kilkanaście odżywek, dopóki nie odnalazłam takiej, która idealnie była dopasowana do moich potrzeb. Odżywka na porost rzęs nie tylko doprowadza do wymarzonego efektu wizualnego, ale także jest całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia oraz wyglądu naszej skóry.

Taką właśnie odżywką jest ta z firmy Miralash. Z pewnością mogę powiedzieć, że jest to najlepszy preparat na porost rzęs jakiego dotychczas używałam. Składniki odżywcze w nim zawarte stymulują cebulki włosków do wzrostu. Odpowiednio je nawilżają i wzmacniają, dzięki czemu są grube oraz zdrowe. Ten niezawodny preparat na rzęsy pomógł mi je odbudować. Ale nie tylko! Także dzięki niemu nie muszę już ich w ogóle malować, gdyż wyglądają po prostu absolutnie zjawiskowo!

Jak wydłużyć rzęsy za pomocą dodatkowych, naturalnych składników?

Oprócz odżywek, które zawierają przede wszystkim witaminę B12, aloes, czy kwas hialuronowy możemy wspomóc się olejami roślinnymi. Zawierają one mnóstwo kwasów omega-3 oraz omega-6. Te odbudowują strukturę włosków, zapewniają ich odpowiednie nawilżenie oraz stymulują cebulki do aktywnej pracy. Takimi olejami możemy wspomagać się codziennie wieczorem delikatnie wcierając je opuszkami palca w rzęsy. Z pewnością taka pielęgnacja pomoże w zadbaniu o piękny i zdrowy wygląd rzęs każdej z nas. Zaś w połączeniu z dobrą odżywką do rzęs pomoże osiągnąć spektakularne rezultaty.

Źródła:

  1. Strzałka, Anna. “Choroby okulistyczne wymagające hospitalizacji u pacjentów w podeszłym wieku.” Gerontologia Polska 14.3 (2006): 125-129.
  2. Groblewska, Anna. “Wiosenne i atopowe zapalenie rogówki i spojówek.” OphthaTherapy 2.1 (2014): 114-119.